Ogier Clintadel K

Clintadel K jest wysokim ogierem o mocnej budowie. W trakcie ruchu prezentuje aktywny zad oraz rytmiczny galop. Podczas pokonywania przeszkód widać w nim ogromną odwagę, ale jednocześnie ostrożność. W swojej karierze sportowej startował w międzynarodowych zawodach młodych koni, jak również w zawodach na poziomie 140cm.

Jego ojciec – Clinton, był fenomenem na międzynarodowej arenie w dyscyplinie skoki przez przeszkody, a w samej hodowli wydaje się, że osiągnął jeszcze więcej. Syn legendarnego Corrado I startował na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004, wygrał Grand Prix Lummen i zajął drugie miejsce zarówno w Grand Prix, jak i Pucharze Narodów w CHIO Aachen. Cenne cechy Clintona wynikają z jego mocnego rodowodu, którego ojcem jest Corrado I od matki po Masetto, który nosi geny zarówno Moltke, jak i Cottage Son xx. Pradziadkiem Clintona jest światowej sławy Landgraf I, którego wpływ na hodowle koni sportowych wciąż jest ogromny. Ponadto babcia Clintona, Ohra, z powodzeniem skakała na poziomie międzynarodowym, nazywając się „Olympia”. W hodowli Clinton jest bezkonkurencyjny jako ojciec ponad 50 licencjonowanych ogierów, w tym zatwierdzonego przez KWPN Eldorado van de Zeshoek TN, Zacharova TN i Whitakera, aż w końcu jednego z najbardziej topowych ogierów – Cornet’a Obolensky’ego, który skakał na najwyższym poziomie z Marco Kutscherem i zajmuje trzecie miejsce w rankingu WBFSH Sire Ranking for Showjumpers.

Acord II, który był synem Ahorna Z, z łatwością wygrał test wydajności w 1991r., zdobywając 9,5/10 punktów za skoki przez przeszkody, a jego ogólny wynik to 146,04, 138,26 w ujeżdżeniu i 148,47 w skokach. W 1992 roku zdobył tytuł wicemistrza w Bundeschampionate w Verden.

Pradziadek Clintona w linii żeńskiej – Landadel został czempionem 100-dniowego testu w Medingen w 1985 roku. Ogier przedstawia bardzo rzadkie połączenie – dawał dobre potomstwo, startujące na wysokim poziomie nie tylko w skokach, ale również w ujeżdżeniu. Przykładem może być syn Leonardo da Vinci biorący udział w ujeżdżeniu oraz syn Little Gun biorący udział w skokach przez przeszkody podczas Mistrzostw Świata w 2001 roku.

Clintadel K – zawody w KJK Szary Michałowice

Filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=LUd03pqqjcM

https://www.youtube.com/watch?v=JXTWCbF_zxY

https://www.youtube.com/watch?v=oDpCYu7rLig

Więcej informacji:

https://data.fei.org/Horse/Performance.aspx?p=B3815D3CB17E59C637AE9490821D6926

https://www.hippomundo.com/en/pedigree/performance/691287-clintadel

https://angloeuropeanstudbook.co.uk/database/de-433330695810-clintadel-k

https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/1547950/clintadel