Ogier Quite Devoted

Quite Devoted to młody, dobrze zapowiadający się ogier. Jest to koń rasy hanowerskiej, ale jednocześnie przedstawiciel holsztyńskiej rodziny numer 730b, z której wywodzi się wiele znanych koni. Charakteryzuje się bardzo dobrym ruchem.

Ojciec Quite Devoted – Quite Rubin, przeszedł 30-dniowy test w Schlieckau w 2009 roku i 70-dniowy test w 2012 roku. Otrzymał wysokie noty we wszystkich dyscyplinach, przy czym zawsze plasował się w czołówce w skokach przez przeszkody. Sam chodził konkursy poziomu 1,45m. Potomstwo Quite Rubin wygrywało wiele zawodów w skokach przez przeszkody – dobrym przykładem jest jeden z jego synów, Quétal, który wygrał siedem konkursów skoków przez przeszkody tylko w jednym sezonie.

Dziadek Quite Devoted, ojciec Quite Rubin – Quidam’s Rubin, wygrał główną próbę dzielności ogierów premium i szybko wyrobił sobie reputację jednego z lepszych reproduktorów.

Widoczny w rodowodzie Quidam de Revel brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, zdobywając zespołowy brąz i zajmując czwarte miejsce indywidualnie pod Hervé Godignon/FRA. Od 1993 roku wygrywał pod duńskim zawodnikiem Thomasem Velina konkursy takie jak Grand Prix Hanoweru i Arhus/DEN, ale także wyznaczał standardy w hodowli jak nikt inny.

Surprise jest córką Sandro Songa, który został głównym zwycięzcą premium w Oldenburgu. Jego najpopularniejszym potomkiem jest Sandro Hit, który stworzył własną linię podstawową dla rasy oldenburskiej, a sam jest w czołówce reproduktorów ujeżdżeniowych na świecie.

Dziadek Quite Devoted, ojciec N-Canyamel – Caretino, syn Caletto II, wygrał wiele zawodów młodych koni, brał udział m.in. w Bundeschampionate, Grand Prix czy Nations Cup. Był ojcem nie tylko skoczków ale również spłodził kilka dobrych koni ujeżdżeniowych.

Poniżej Quite Devoted – uznanie ogierów AES

Filmy:

https://www.clipmyhorse.tv/en_EU/horse/acb8f883-37cb-4558-aeb0-98c794eede80#0

Więcej informacji:

https://angloeuropeanstudbook.co.uk/database/de431310069019-quite-devoted

https://horsetelex.com/horses/pedigree/2268037/q