Ogier Uricello

Uricello to urodziwy ogier z ogromnym potencjałem skokowym. Podczas pokonywania przeszkód prezentuje nadzwyczajną ostrożność. Ukończył zakład treningowy w 2019 roku z oceną bardzo dobrą. Ogier posiada już 15 sztuk potomstwa hodowlanego.

Ojciec Uricello – Uriko jest kombinacją najlepszych międzynarodowych ogierów skokowych.
Sam Uriko może pochwalić się imponującymi osiągnięciami pod Maximiliana Gräfe, wygrywając sześć klas skoków na poziomie S* i zajmując wysokie miejsca w klasach skoków do poziomu S**. Kontynuował swoją historię sukcesu pod Ebbą Johansson z miejscami w S*** w trakcie sezonu. Uriko otrzymał ocenę  ogiera podczas zatwierdzenia ogiera w maju 2011 roku i 70-dniowy test osiągów w Schlieckau. Dopuszczenie Uriko do klasyfikacji ogierów zostało oparte na decyzji komisji hodowlanej, która uznała 30-dniową ocenę zdolności za udane testy użytkowości ogierów. Uriko przeszedł 70-dniowe testy sprawnościowe jesienią 2011 roku, a sędziowie potwierdzili talenty, które wcześniej pokazał młody ogier. Z oceną galopu 9,25 i zdolnością skoków 8,83, jego całkowita wartość hodowlana w próbie użytkowej ogierów wynosi 130.

Dziadek Uricello, ojciec Uriko – Untouchable, był przetestowany w zawodach na najwyższym światowym poziomie, jest wynikiem skrzyżowania syna czołowego francuskiego ojca Papillon Rouge z holenderskim czołowym ogierem Heartbreaker. Poprzez Carthago, Calypso I, Romantiker i Cottage Son/TB linia krwi sięga wstecz do ważnej rodziny klaczy holsztyńskich 18A2. Pod wodzą czołowego niemieckiego zawodnika Daniela Deussera, Untouchable wskoczył na poziom Grand Prix 1,60 m, odnosząc wiele sukcesów, w tym 6. miejsce w kwalifikacjach Pucharu Świata CSI5* w Helsinkach i Mechelen. Wygrał CSI4* Puissance w Wiedniu i był trzeci w Grand Prix GCT 1.50m w Walencji pod Dodo de Mirandą. Zajmował również miejsca w klasach Grand Prix 1,60 m w La Corunie, Paryżu i Rio de Janeiro. 

Babcia Uricello, matka Uriko – Wizzard jest córką syna Lavaletto, Lavito, wnuka ze strony matki topowego ogiera Carthago. Linia żeńska Wizzarda wraca do macierzystej 4173 poprzez krzyżówki z wyczynowymi ogierami Corrado, Rocadero, Fasolt i Marlon/TB. Niedawno uwagę przykuwają odnoszące sukcesy międzynarodowe konie sportowe z tej rodziny, jak na przykład Balourado, syn Baloubeta dosiadany przez Roberta Smitha.

Dziadek Uricello, ojciec Nirvana Z – Carpaccio, zajął pierwsze miejsce w swoim indeksie hodowlanym z Coriano. Został mistrzem swojego 100-dniowego testu i wygrał swoją klasę w Bundeschampionat. Jest ojcem czempiona holsztyńskiego 2004, Chico’s Boy. Carpaccio ma wielu potomków startujących w konkursach na poziomie 1.60m, m.in. Castello, Louisiama, Miss Saigon I (Lavall), Carpoccino, M-Catatani, Capatino.

Filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=4BaEiqt9xDY

https://www.youtube.com/watch?v=yCn8lxrkhXk

Więcej informacji:

https://angloeuropeanstudbook.co.uk/database/de421000109515-uricello

https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/1753314/uricello